Тиждень польської мови та культури

20–24 травня на факультеті іноземної філології пройшов Тиждень польської мови та культури, організований викладачами-полоністами кафедри слов’янських мов для майбутніх фахівців із польської мови. Увесь тиждень був насичений цікавими заняттями з різними нестандартними формами роботи. У межах Тижня польської мови та культури проведено такі заходи: презентацію стіннівок, олімпіаду та диктант із польської мови, вікторину та конкурси, перегляд та обговорення польськомовного фільму.

polskiy1_2019_01.jpeg

Група 21ап презентувала низку яскравих і пізнавальних стіннівок країнознавчої тематики, а група 31ап – плакат «Nasza Polska» зі своїми фотовраженнями з перебування на включеному семестральному навчанні у Кракові цього року.

Студенти групи 11ап, які лише цього семестру почали вивчати польську мову, вправлялися у декламуванні польських віршів, а також у конкурсі скоромовок «Wierszyki łamiące języki». Високі результати продемонстрували: Бережна Дар’я, Смірнова Юлія, Токарська Іванна, Бутакова Вікторія, Боліла Валерія, Грицько Софія, Гаврилюк Марія та Хомченко Валерія.

Свої знання й уміння з різних видів мовленнєвої діяльності – читання, аудіювання, говоріння та письма – студенти 2–4курсів перевіряли, виконуючи завдання олімпіади з польської мови, а також пишучи диктант на звання «Mistrz polskiej ortografii».

Призові місця з олімпіади розподілилися таким чином:

1 місцеНаумик Олена (21ап), Чопей Ангеліна (41ап);

2 місце – Ніколенко Тетяна (21ап), Тютюнник Катерина (41ап);

3 місце – Пильщик Катерина, Кузьмова Ольга (21ап), Клочан Вікторія, Повідайчик Ірина (41ап).

За результатами проведеного диктанту справжніми знавцями польської орфографії серед студентів групи 21ап виявилися Наумик Олена, Ніколенко Тетяна, Кузьмова Ольга та Пильщик Катерина, а серед групи 31ап – Левчук Тетяна, Березовська Уляна, Дударчик Марія, Лінник Тетяна та Ваховська Альона, які отримали найвищі бали.

У формі вікторини «Polska z bliska» студенти групи 31ап вивчали найважливіші події і дати з історії Польщі.

Тиждень завершив перегляд та обговорення фільму Є. Антчака «Chopin. Pragnienie miłości» про творчий шлях і дивовижну історію кохання видатного польського композитора Фредерика Шопена та французької письменниці Жорж Санд. Екранізація життєвої долі цих двох геніальних людей справила на студентів велике враження, яким вони поділилися під час жвавого обговорення фільму та виконання творчого завдання.

polskiy2_2019_02.jpeg polskiy3_2019_03.jpeg

polskiy4_2019_04.jpeg

Дякуємо нашим студентам-полоністам, які активно долучилися до проведення усіх заходів, пишаємося їх успіхами, а також бажаємо їм подальших здобутків у вивченні польської мови!

6200378
6200378