Засідання дискусійного клубу

3 листопада 2018 року на кафедрі світової літератури та теорії літератури факультету іноземної філології НПУ імені М. П. Драгоманова в рамках суботнього дискусійного клубу проекту «ART-портал» і роботи наукового студентського гуртка «Література і філософія» (керівник – д.ф.н., доц. О. А. Юдін ) відбулося об’єднане засідання, на якому обговорювався роман Д. Дж. Селінджера «Над прірвою в житі» та  значення твору в американській і світовій літературі.

Salinger.jpg

Особливу увагу було приділено сучасному критичному сприйняттю роману. Дискусія розгорнулася довкола постаті головного героя Голдена Колфілда, подвійності його сприйняття: хто він насправді - бунтівник, предтеча протестних рухів 60-х років, чи незрілий підліток, що має проблеми з адаптацією у суспільстві? Була висловлена думка, що сучасне сприйняття Колфілда як втілення інфантилізму пов’язане з глобалізацією й розповсюдженням американської системи цінностей, тоді як герой, а також його автор своїм життям (тобто відмовою від літературної творчості й добровільним відлюдництвом, так що його подальший життєвий шлях виглядає до певної міри як продовження, навіть увічнення конфлікту, окресленого в романі), реалізували радше опір цим цінностям.

У цій жвавій дискусії студенти були одностайні в тому, що цей роман – один із найвідоміших світових бестселерів ХХ століття, – хоч і був виданий у 1951 році, залишається актуальним і донині твором.

61981

Server Time: 2018-12-13 03:29:26